Mēbeles Katrai Telpai


Mēbeles Katrai Telpai
 Latviski По русский

Par matračiem


Svarīgākais no parametriem - ergonomika.
Par labāko var uzskatīt tādu matraci, kas pielāgojoties ķermeņa izliekumiem, balsta tos, ļaujot ķermenim pilnībā atslābināties, it kā tas atrastos bezsvara stāvoklī. Matracim jāpielāgojas pie cilvēka, nevis cilvēkam pie matrača.

Būtiski, lai matracis absorbē mitrumu, sabalansē temperatūru un tajā pareizi notiek gaisa cirkulācija, lai matracis būtu elpojošs. Alerģiskiem cilvēkiem jāizvēlas matracis ar tādu pildījumu, kas izslēdz putekļu ērcītes vairošanas iespēji, lai matracis nepaliek par galveno šo parazītisko ērču uzturēšanās vietu dzīvoklī. Tāpēc cenšaties izvairīties no matračiem ar kokosu, jūras zālēm vai tam līdzīgām vielām, jo tikai naturālā vidē veidojās mikroorganismi. Nevajadzētu arī izvēlēties matraci ar tādu pildījumu, kura sasildīšanai ķermenim nākas tērēt daudz enerģijas.


Ciets vai mīksts?

Pārāk ciets matracis nemaz nav veselīgs. Pamēģiniet nostāties ar muguru pret sienu, nofiksēt šo stāvokli un, vismaz pusstundas laikā to saglabājot, pakustēties. Mugurkauls ātri nogurs. Kas notiks ar mugurkaulu astoņu stundu laikā?
Pārāk mīkstam matracim ir tikpat negatīva iedarbība uz organismu.


Kas ir ortopēdiskais matracis?

Konsultējot par produkciju matraču ražotāji un pārdevēji tiecās izmantot tādus raksturojumus kā „ortopēdiskais" vai „anatomiskais", kas paredzēts deformēto ķermeņa daļu iztaisnošanai un to kompensācijai, kā arī visādu cita veida mugurkaula problēmu izārstēšanai. Izklausās ļoti svarīgi un iespaidīgi. Bet... Tādu nav. Ir vienkārši ērtie matrači.

Katra cilvēka ķermenis ir unikāls. Attiecīgi, uzskats par ērtību katram ir savs. Pats par sevi matracis nav ortopēdisks, tas var būt ortopēdisks priekš Jums. Piemēram, matracis piemērots solīdo gabarītu vīrietim, var būt galīgi neērts slaidai jaunkundzei, un otrādi. Bet tad rodas jautājums - kādu matraci izvēlēties pārim ar atšķirīgo svaru, augumu un uzskatiem? 
Diviem cilvēkiem atrast vienu matraci sarežģītāk, gluži tāpat kā bieži vien ir grūti sadzīvot kopā ikdienā. Taču kompromisu var atrast vienmēr. Nebūs lieki arī kompetenta speciālista ieteikumi. Ja konsultants ir pietiekami kvalificēts un apzinās, ka matraci jāpiedāvā ar zināmu atbildību, jo no tā ir atkarīga cilvēka veselība, tad izvēle nepaliks par problēmu. Bet ja Jūsu konsultants sauc lateksa pildījumu - par gumiju, termoelastīgas putas - par krāsotu porolonu, bet kādu matraci - par ortopēdisko, tad... Šīs speciālists pats nav uzskatams par „ortopēdisko".


No kā sastāv matrača cena?

Piemērots un kvalitatīvs matracis - laba investīcija veselībā. Kad cilvēks labi izgulējies, organisms ir atpūties, modrs un pilns ar spēku, tad kustības paliek vieglākas, domāšana - asāka. Cilvēks ir kā mobila ierīce, kura būdama neuzlādēta, savas funkcijas pildīs daļēji un īsu brīdi vai arī nepildīs vispār. Ar laba matrača palīdzību var panākt maksimālo darbaspēju jebkurā jomā un garantēt sev, ka Jūs neaizmigsiet aiz noguruma darbavietā vai pie stūres.
Tai pašā laikā, spēku un noskaņojuma pietiks ne tikai darbam, bet arī ģimenei, aktīvai atpūtai un vaļaspriekam.

Matrača vērtību nosaka pildījums, tehnoloģiskas īpašības, pārvalka audums un visu šo elementu kvalitāte, nevis cena. Dārgākais ne vienmēr nenozīmē labāko. Svarīga ir tikai pareiza izvēle. Cena ir tikai atkarīga no matrača parametriem. 
Pērkot ļoti dārgu matraci Jūs varat pārmaksāt par to, kas Jums nemaz nebija vajadzīgs. Pārmaksātos līdzekļus varēja izmantot daudz efektīgāk, piemērojot citur. Tagad kaut kur pietrūkst un pirkums sanāk veltīgs.

Izvēloties vislētāko būs jāsamierinās, ka šī ekonomija veidosies uz kvalitātes vai kādu svarīgo elementu rēķina, faktiski atņemot no sevis to, kas bija nepieciešams. Priekš kam tad vispār tas bija vajadzīgs. Un pirkums atkal sanāk veltīgs.

Gadās arī tā, ka noskatītais matracis iznāk lētāk vai dārgāk, nekā cita ražotāja analogs citā vietā. Tirgus ir daudzveidīgs un bagāts ar visdažādākiem nosaukumiem. Visbiežāk šī cenas atšķirība proporcionāli atspoguļo izmantojamo materiālu kvalitāti. Piemēram, kokosa pildījums var atšķirties ar to, ka viens sastāv no presētas kokosa šķiedras, ko pēc kvalitātes nevar salīdzināt ar lateksētu kokosa plātni. Lateksa pildījums divos matračos no dažādiem ražotājiem var atšķirties procentuāli. Un to matraci, kura plātnē ir 20 % un pārējo sastāda porolons ar krītu, nevar salīdzināt ar to, kam ir 60 % un tas tika ražots ļoti zemā temperatūrā, atbilstoši sertificētai tehnoloģijai.
Turklāt, var ievērojami atšķirties matrača pārvalki. Tā, vienkāršais pārvalks ar gandrīz pilnīgi sintētisko sastāvu būs stipri lētāks par stepētu ar klimatizācijas audekli apdares materiālu, kura sastāva ir tādi materiāli kā kokvilna, zīds, sudraba diegs, aloe ekstrakts, juras zāļu komponenti un tam līdzīgi. Kā arī šo materiālu daudzums. Ir liela atšķirība, kad kokvilnas pārvalkā ir 80 g/m2 vai 200 g/m2.

Porolons būs lētāks par specializētām putām (Kaltschaum, Tempura) un tā efektivitāte atšķirsies attiecīgi. Atsperes atšķiras ar stieples biezumu, bloki - ar vītņu skaitu un sadalījumu pa cietīguma zonām. Un tā tālāk.
Galu galā rodas jautājums - kas ir izdevīgāk? Surogāts no lētiem materiāliem, kam ar pārdomātām un pārbaudītām ar kvalificētiem speciālistiem mūsdienu tehnoloģijām ir kopīgs tikai nosaukums? Vai sertificēts un atbilstošais ekoloģiskām normām produkts, kas pareizi kalpos vairākus gadus un nenodarīs nekādas kaites veselībai.
Izvēle ir tad, kad ir piedāvājums. Lēto var nopirkt vienmēr un visur, kvalitatīvu, vērtīgu - ir jāmeklē.
Mēs jau atradām, tagad ir Jūsu kārta.
Komentāri (0)  |  2011-01-06 08:27  |  Skatīts: 3066x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ